Kmynų sėklos

Paprastasis kmynas (lot. Carum carvi)

Kilmės šalis: Suomija

Kmyno vaisius deda į duonos, pyrago gaminius, kepsnius, rauginamus kopūstus, burokėlius, grybus, ant bulvių, į salotas, į varškę, sūrius, giras ir kitus nealkoholinius gėrimus, bei į degtinę. Savo stirprius skoniu, kmynai įpač tinka prie riebaus naminio maisto, nes skatina virškinimą. Gėrimai su kmynais, taip pat gerina virškinimą.

Smulkiau

  • 1 kg

3,99 €

Apie prekę

Kmyno vaisiai padės esant virškinimo sutrikimams, pakels apetitą, numalšins skasmingus vidurių traukulius ir pilvo pūtimą. Medicinioje kmynų vaisiai dažniausia vartojami nuo įvairių žarnyno sutrikimų. Dėl švelnaus veikimo ir minimalaus toksiškumo ypač patariama gerti vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms. Jis slopina rūgimo procesus virškinamajame trakte ir mažina vidurių pūtimą, atpalaiduoja lygiūjų ramenų spazmus (žarnyno, tulžies pūslės, gimdos, šlapimo takų).

Užpilas verdams 15 min santykis 1:10 (2 valgomieji šaukštai stiklinei vandens). Nuėmus nuo ugnies leidžiama, 45 min nusistovėti, perkošiama ir pripilamas iki 200 ml išgaravusio vandens kiėkio. Nuo virškinimo sutrikimo (dispepsijos), meteorizmo, enterito, kolito, gastrito, cholecistito, pankreatito geriama po pusės stiklinės 3-4 kartus per dieną.

Kmynai įeina į vaistažolių mišinių skirtų vidurių pūtimui mažinti, apetitui žadinti, skrandžio ligoms gydyti sudėtį. Kmynų arbatą (vaisių nuovirą) rekomenduotina gerti maitinančioms motinoms, nes ji skatina pieno išsiskyrimą. Liaudies medicinoije kmynų vaisiai vartojami apetitui žadinti.

Kmyno negalima vartoti jei yra šlapimo nelaikymas, žemas kraujo spaudimas (ypač apkūniems žmonėms), sergantiems atonija.

25 panašios prekės: